Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nie stosował się do zakazu sądowego, uszkodził mienie, naruszył mir domowy, groził - został zatrzymany
Lubawscy policjanci zatrzymali 34-latka, który był poszukiwany do obycia kary pozbawienia wolności za wielokrotne niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego, uszkodzenie mienia, stalking, naruszenie miru domowego i groźby karalne. Mężczyzna już trafił do aresztu, a w izolacji spędzi najbliższe 3 lata i 7 miesięcy.
Dodano: 06.07.2015 -
Jechał autem tzw. „wężykiem” – dalszą jazdę uniemożliwił mu inny kierowca
Iławscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Niebezpieczne manewry na drodze oraz wyrzucona petarda z samochodu zaniepokoiły innego kierowcę. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 24-latka, który miał 2,8 promile alkoholu w organizmie i kierował fordem.
Dodano: 06.07.2015 -
Wprowadzili w obieg podrobione banknoty. Śledztwo zakończyło się aktem oskarżenia
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia śledztwo przeciwko Arturowi M. i Pawłowi J. Mężczyźni podrobili pieniądze o nominale 20 zł, następnie na jednej z lokalnych stacji paliw zapłacili podrobionymi banknotami. W trakcie czynności okazało się, że na swoich komputerach posiadali również nielegalne oprogramowanie. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem. Kodeks karny za samo fałszowanie pieniędzy przewiduje karę nawet 25 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 06.07.2015 -
Pływał skuterem szybko i niebezpiecznie. Sprawa trafi do sądu
W najbliższym czasie przed sądem będzie się tłumaczył 24-letni mieszkaniec Sochaczewa, który z nadmierną prędkością pływał skuterem wodnym po Jeziorze Jeziorak. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów tj. patentu sternika motorowodnego oraz dowodu rejestracyjnego skutera.
Dodano: 06.07.2015 -
Zgłoszenie, reakcja, zatrzymany kolejny pijany kierujący
Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanego kierowcy. Niebezpieczne manewry na drodze zaniepokoiły innego kierowcę. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 30-latka, który miał 3,4 promile alkoholu w organizmie i kierował ciężarówką.
Dodano: 06.07.2015