Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W 2024 roku policjanci, właściciele stacji kontroli pojazdów, przedstawiciele wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego oraz licznych partnerów ponownie przeprowadzą kampanię pod hasłem „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W czasie jej trwania chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie na wybranych stacjach diagnostycznych sprawdzić stan oświetlenia w swoich autach, by dokonać niezbędnych korekt i dzięki temu być bezpieczniejszymi uczestnikami ruchu drogowego.
Dodano: 24.10.2024 -
Dzisiaj w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się briefing inaugurujący IX edycję kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
Dodano: 24.10.2024 -
Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie jechali do zgłoszonej kolizji czy wypadku drogowego. Różnorodność zdarzeń odnotowana przez funkcjonariuszy sprowadza się do jednego – jeździmy nieostrożnie. Nie zachowanie należytej odległości od drugiego pojazdu, nieprawidłowe wymijanie czy też brak wypoczynku to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Niestety nie zabrakło ich również podczas minionej doby.
Dodano: 24.10.2024