Aktualności
Rozmiar czcionki
-
10 stycznia już po raz dwudziesty czwarty policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
Dodano: 08.01.2016 -
Chyba nie ma człowieka, który wychodzi z mieszkania bez dowodu osobistego. Praktycznie zawsze mamy go przy sobie. Posługujemy się nim przy okazji wypożyczania sprzętu sportowego, zaciągania kredytu, lub pożyczki, czy też w sytuacjach, gdy musimy załatwić jakieś formalności w urzędzie. Czy w każdej z tych sytuacji dbamy o bezpieczeństwo naszych danych osobowych? Czy potrafimy weryfikować komu możemy je podać? Zgubienie dowodu osobistego może skończyć się kradzieżą tego co jest niepowtarzalne i tylko nasze.
Dodano: 08.01.2016 -
Policjanci z komisariatu w Lubawie choć nie mieli zgłoszenia ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 25 – latek wykorzystując otwarte drzwi, wszedł do domu a następnie ukradł konsolę do gier. Mężczyzna potrzebował pieniędzy więc szybko sprzedał urządzenie napotkanej osobie. Sprawcy grozi teraz kara nawet do 7 i pół roku więzienia.
Dodano: 08.01.2016 -
To słowa wypowiadane przez Panią Sabinę, pensjonariuszkę olsztyńskiego ŚDS „Pomost”, niosącego pomoc chorym na zaniki pamięci i ich najbliższych, padające w spocie filmowym przygotowanym przez policjantów. Intencją projektu jest zwrócenie uwagi osób będących blisko seniorów na ich potrzeby i bezpieczeństwo. Bo oni sami o tym zapominają.
Dodano: 08.01.2016 -
Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny grozi 18 – latkowi za kradzieże alkoholu. Natomiast jego 16 – letni wspólnik ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich. Młody mieszkaniec Iławy dodatkowo usłyszał zarzuty za wcześniejsze kradzieże z lokalnych marketów, nagrane przez sklepowy monitoring.
Dodano: 08.01.2016 -
Zima, to pora kiedy szybko zapada zmrok, a średnia dobowa temperatura powietrza spada mocno poniżej 0. Policjanci podejmują wzmożone działania, aby udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Sprawdzają miejsca, w których żyją osoby bezdomne, odwiedzają ich, szczególnie w tym okresie namawiają do zamieszkania w placówkach socjalnych. Funkcjonariusze codziennie odbierają po kilka telefonów z informacją o osobach, które zasnęły na chodniku, czy mają problemy z dotarciem do domu. Pamiętajmy! Taka informacja może uratować życie!
Dodano: 08.01.2016