Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

87-latek w nocy błąkała się po mieście. Dzięki reakcji świadka i pomocy policjantów mężczyzna bezpiecznie dotarł do domu

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pomogli starszemu mężczyźnie. Mieszkaniec miasta miał problemy z pamięcią, nie znał swojego adresu zamieszkania i nie mógł dotrzeć do domu. Policjanci ustalili personalia 87 - latka. Dzięki właściwej reakcji i pomocy iławskich mundurowych, mężczyzna szczęśliwie wrócił do domu.

Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, czasami trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które złamią prawo. Bywa jednak i tak, że policjanci zostają poinformowani o wydającej się z pozoru zwykłej sytuacji, która jak się później okazuje, mogłaby skończyć się nieszczęśliwie.

O takiej właśnie sytuację zastali  poinformowani wczoraj  (10.06.2021 r.) kilka minut po godz. 23:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Zgłaszająca oświadczyła, że jedną z ulic w mieście idzie starszy mężczyzna nie wie jak się nazywa i gdzie mieszka. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku gdzie zastali mężczyznę. Mężczyzna przekazał mundurowym jakieś nazwisko jednak nikt z sąsiadów go nie rozpoznał. Funkcjonariusze na podstawie tych szczątkowych informacji ustalili personalia 87-latka, a następnie odwieźli starszego pana do domu.

Właściwa reakcja i okazana pomoc świadka i iławskich policjantów, być może zapobiegła nieszczęśliwym wydarzeniom.

Powrót na górę strony