Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad mamą. Prokurator zastosował policyjny dozór

Policyjny dozór, nakaz powstrzymywania się od alkoholu oraz poprawnego zachowania się wobec mamy i jej partnera – to środki zastosowane przez prokuratora wobec 30-letniego mieszkańca gminy Zalewo, który znęcał się nad swoją mamą.

Oficer  dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów w gminie Zalewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że 30 – latek pokłócił się z partnerem swojej mamy po czym zaczął go bić. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja kiedy to 30 – latek wszczyna awanturę z mamą i jej partnerem. Jak ustalili policjanci mieszkaniec gminy Zalewo podczas awantur znajdując się pod wpływem alkoholu wyzywał mamę, zakłócał spoczynek nocny oraz popychał ją. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie a po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty.

W związku z powyższym prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 30 – latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji, musi powstrzymywać się od alkoholu i ma poprawnie zachowywać się wobec mamy i jej partnera. 

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Powrót na górę strony