Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 41 -latkowi. Mężczyzna znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad swoją żoną. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 35-latkowi.  Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Podczas kolejnej awantury, kiedy pijany maż ponownie podniósł na nią rękę, kobieta wezwała na pomoc policjantów. Postanowiła przerwać milczenie i złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. 41-latek został zatrzymany, a zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy  wystarczył, aby przedstawić mu zarzut znęcania się nad żoną. Wtedy to prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny z obowiązkiem stawiennictwa 3 razy w tygodniu w miejscowej jednostce policji oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Zobowiązał  go również do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

To jednak nie koniec sprawy dla podejrzanych o stosowanie przemocy domowej. Jaką karę otrzyma, okaże się po zakończeniu postępowania sądowego. Zgodnie z art. 207 § 1 kodeksu karnego, każdy kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.