Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości. Będą tłumaczyli się przed sądem

W najbliższym czasie przed sądem będą tłumaczyli się dwaj mieszkańcy powiatu iławskiego. Pierwszy z mężczyzn kierował daewoo mając 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia. Natomiast 54 – latek spowodował kolizję drogową mając 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj (6.11.2019 r.) kilka minut po godzinie 15:00 iławscy policjanci wydziału ruchu drogowego podczas patrolu miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 33 – latka. Policjanci pamiętali, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Iława do kontroli drogowej po czym skontrolowali dokumenty oraz jego stan trzeźwości. Okazało się, że 33 – latek kierował samochodem osobowym daewo mając 3 promile  alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Teraz 33 – latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci kilka minut po godz. 17:00. Mężczyzna jadąc jedną z ulic  w gminie Kisielice samochodem osobowym nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wymijania, zjechał bliżej lewej strony jezdni doprowadzając do kolizji z jadącą z naprzeciwka skodą, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci w trakcie czynności ustalili, ze samochodem rover kierował 54 – latek. Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz ustalili  jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Iława miał  2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 54 – latka. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a mężczyzna  za swoje nieodpowiedzialne będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda samochodem czy rowerem pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.