Kierowali i pływali w stanie nietrzeźwości. Będą tłumaczyć się w sądzie
W najbliższym czasie przed sądem będzie się tłumaczył 57-letni mieszkaniec Iławy, który pływał łodzią motorową po Jeziorze Jeziorak mając 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz 33 – latek, który mając ponad 3 promile kierował rowerem i uderzył w radiowóz.
-
Ciągnik rolniczy biorący udział w zdarzeniu drogowym -
Uszkodzony ciągnik siodłowy -
Tył uszkodzonego Daf-a
Wczoraj (2.06.2019 r.) kilka minut po godzinie 10:00 iławscy policjanci podczas patrolu Jeziora Jeziorak zauważyli poruszającą się z dużą prędkością łódź motorową. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymał do kontroli sternika, 57-letniego mieszkańca Iławy. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna właśnie wracał z ryb. Policjanci skontrolowali dokumenty mężczyzny oraz jego stan trzeźwości. Okazało się, że 57 – latek kierował łodzią mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec Iławy ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci kilka minut po godz. 17:00. Mężczyzna jadąc jedną z ulic w gminie Susz rowerem wyjechał z drogi podporządkowanej i uderzył w maskę radiowozu oznakowanego. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 33 – latek kierował jednośladem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Tymczasem w Lubawie zatrzymali policjanci 42 – latka. Mężczyzna kierując oplem nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego, doprowadził do zderzenia z pojazdem oraz ciągnikiem siodłowym Daf, który wcześniej już rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a 42 – latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.
Policjanci apelują o rozsądek!
Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda czy pływanie pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i wodnym.