Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości
Policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich znaleźli się m. in. 28 – latek, który szukany był za niestosowanie się do sądowego zakazu, 34 – latek za kradzieże. Natomiast 36 - latek był poszukiwany do celów prawnych przez warszawską prokuraturę.
Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci z zespoły do spraw poszukiwań. Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ustalali miejsce przebywanie 27 – latka. Policjanci posiadając zarządzanie ustalenie miejsca pobytu i osadzenie w zakładzie karnym sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. W trakcie czynności ustalili, że mieszkaniec Iławy jest właśnie w domu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie potwierdzili uzyskane informację. Policjanci zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali do zakładu karnego. 27 – latek spędzi w więzieniu najbliższy 3 miesiące za niestosowanie się do sądowego zakazu
Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z Iławy. Do Komendy Powiatowej Policji w Iławie przyszedł na przesłuchanie 34 - latek. Funkcjonariusze podczas czynności służbowych wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do osadzenia w zakładzie karnym za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Mieszkaniec powiatu iławskiego został odkonwojowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.
Tymczasem policjantka podczas przesłuchiwania mężczyzny zweryfikowała jego dane w policyjnym systemie. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez warszawska prokuraturę w celu wykonania z nim czynności prawnych. Funkcjonariuszka sporządziła oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny po czym został zwolniony.