Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali przy sobie narkotyki. Zostali zatrzymani

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom. Posiadali oni przy sobie narkotyki kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów do kontroli. Teraz cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Suscy policjanci podczas patrolu miasta zauważyli dwóch znanych im mężczyzn, którzy na widok radiowozu natychmiast skręcili w osiedle i zachowywali się dość nerwowo cały czas kontrolując gdzie jedzie radiowóz.  Zachowanie to wydało się policjantom dość podejrzane i w związku z powyższym funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Policjanci skontrolowali również mężczyzn gdyż podejrzewali, że mogą mieć przy sobie przedmioty zabronione przez ustawę. W trakcie czynności okazało się, że 22 – latek i jego starszy kolega posiadali przy sobie zawiniątka z suszem roślinny. Jeden z nich ukrył je w paczce od papierosów, drugi w czapce i podczas legitymowania starał się je ukryć wyrzucają co jednak zostało zauważone przez policjantów. Po zbadaniu narkotestem okazało się, że była to marihuana. Policjanci zatrzymali mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzut mieszkańcom powiatu iławskiego.

Natomiast iławscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że 21 – latek kierujący toyota może posiadać przy sobie narkotyki. Kiedy funkcjonariusze zauważyli pojazd zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie czynności potwierdzili uzyskane informacje. 21 – latek posiadał przy sobie zawiniątka z suszem roślinnym. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. 21 – latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.

Powrót na górę strony