Policjanci podsumowali kolejny grudniowy weekend
Podczas minionych trzech dni policjanci powiatu iławskiego zrealizowali 130 interwencji, w tym: 24 razy interweniowali w przypadkach domowych awantur, natomiast 25 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze reagowali na popełniane przestępstwa oraz wykroczenia związane z kradzieżami mienia, osobami spożywającymi alkohol w miejscach niedozwolonych czy naruszeniem przepisów o ochronie przyrody. W trakcie 3 ostatnich dni doszło do 6 zdarzeń drogowych oraz zatrzymano 2 osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów, pomimo wcześniej spożytego alkoholu.
Od piątku do niedzieli policjanci powiatu iławskiego interweniowali 130 razy. Reagowali na wszelkiego typu przestępstwa i wykroczenia m.in. dotyczące naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia, zakłócania ciszy nocnej czy wykroczeń przeciwko przepisom ustawy o ochronie przyrody. W 24 przypadkach funkcjonariusze interweniowali w związku z domowymi awanturami, natomiast 25 interwencji dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce zdarzeń drogowych na szczęście były to same kolizje.
Do tego najpoważniej wyglądającego doszło w gminie Lubawa. Według wstępnych ustaleń policji 35 –letni kierujący samochodem osobowym ford nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Trójka dzieci w wieku 7-11 lat zostało przetransportowanych do szpitala w Olsztynie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że nic poważnego nikomu się nie stało.
Natomiast podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich zatrzymali policjanci w sobotę (15.12.2018 r.) kilka minut po godzinie 22:00. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. W trakcie czynności policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 41 – latek kierował samochodem osobowym mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.
Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci w sobotę (15.12.2018 r.) kilka minut po godzinie 22:00. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 36 – latka. W trakcie czynności policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo kierował oplem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.
Funkcjonariusze podczas minionego weekendu zatrzymali również dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany policjantów z zespołu do spraw poszukiwań. Funkcjonariusze w celu zrealizowania nakazu wielokrotnie rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego. Sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać 32 –latek. W trakcie czynności w jednym z lokalnych sklepów zauważyli poszukiwanego mieszkańca Susza. Mężczyzna był bardzo zdziwiony, kiedy dowiedział się, że jest zatrzymany i zostanie odkonwojowany do zakładu karnego. 32 –latek najbliższe 16 dni spędzi w więzieniu za popełnione wykroczenia.
Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci na terenie Iławy. Funkcjonariusze podczas patrolu miasta i gminy zauważyli 19 – latka. Policjanci znając listę osób poszukiwanych, z którą zapoznają się podczas każdej odprawy służbowej pamiętali, że mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Mundurowi wylegitymowali mieszkańca Iławy w policyjnych systemach potwierdzając swoje przypuszczenia. 19 – latek został zatrzymany i odkownowjowany do zakładu karnego. Mężczyzna najbliższe 45 dni spędzi w więzieniu za paserstwo.