Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obrzucili śnieżkami przejeżdżające samochody. Będą tłumaczyć się przed sądem

Przed sądem rodzinnym i nieletnich w najbliższym czasie będzie tłumaczył się 13 – latek i jego kolega. Młodzi mieszkańcy Iławy dla zabawy postanowili porzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o uszkodzeniu samochody przez dwóch chłopców. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie dojazdu funkcjonariusze zatrzymali jednego z opisywanych przez pokrzywdzoną chłopców.  Okazało się, że 13 – latek wspólnie ze swoim kolegą rzucali śnieżkami w przejeżdżające samochody a mokry, zarazem ciężki śnieg spowodował uszkodzenia pojazdu. W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Młodzi mieszkańcy Iławy będą musieli  w najbliższym czasie tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem wydział rodzinny i nieletnich.

Przypominamy !

  • rzucanie w jadący pojazd jest wykroczeniem jednak należy widzieć, że śniegowa kula może wybić szybę lub przestraszyć kierowcę, który w następstwie może wykonać niewłaściwy manewr i spowodować wypadek
  • nie wolno także rzucać zbitym śniegiem lub śnieżką z kamieniem w koleżanki i kolegów gdyż można wyrządzić komuś krzywdę
  • zjeżdżanie na sankach, nartach ze wzniesień położnych w pobliżu akwenów wodnych lub dróg, gdzie istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia pod nadjeżdżające pojazdy a także wchodzenia i ślizgania się po lodzie naturalnych akwenów wodnych, ślizgania się na ulicach jest surowo wzbronione.
Powrót na górę strony