Dzięki czujności świadka zatrzymano nietrzeźwego kierującego
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek przypuszczał, że kierujący oplem może być pod działaniem alkoholu, o wszystkim poinformował policjantów. Okazało się, że 57-latek miał 2,3 promila alkoholu w organizmie, kiedy skontrolowali go policjanci.
Dzięki informacji od świadka policjanci w czwartek (17.07.2025 r.) kilka minut po godzinie 14:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego oplem. Zgłaszający oświadczył, że na jedną z iławskich stacji benzynowych przyjechał mężczyzna z uszkodzonym kołem w aucie. Dodał, że prawdopodobnie jest pod wpływem alkohol. Oświadczył, że kierowca opla poprosił o wezwanie wulkanizatora bądź pomoc w napompowaniu koła, a także chciał kupić alkohol. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że przypuszczenia świadka były słuszne. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 57-latek kierował oplem, mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie była pierwsza taka jazda mężczyzny, gdyż mieszkaniec Gdyni ma już dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 57-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.
Tymczasem po 16:00 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Funkcjonariusze w trakcie czynności wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 33-latek kierował samochodem pomimo zatrzymanego prawa jazdy. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Nowego Targu nie miał dokumentu, ponieważ został mu zatrzymany, gdyż rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.
PAMIĘTAJMY!!!
Nieodpowiedzialni kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy samochodów jak i rowerów mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:
· zmniejsza szybkość reakcji
· ogranicza pole widzenia
· powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
· powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
· powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.