Aktualności

Dzięki czujności świadków. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek przypuszczał, że kierujący dacią może być pod działaniem alkoholu, o wszystkim poinformował policjantów. Okazało się, że 65-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, kiedy skontrolowali go policjanci.

Dzięki informacji od świadka policjanci w poniedziałek (7.07.2025 r.) kilka minut przed godziną 9:00  zatrzymali nietrzeźwego kierującego dacią.  Zgłaszający oświadczył, że spod jednego ze sklepów w gminie Iława samochodem próbuje odjechać prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że kierowca został już ujęty przez świadków.  W trakcie czynności ich przypuszczenia świadków potwierdziły się, Badanie alkomatem wskazało, że 65-latek kierował dacią, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie była pierwsza taka jazda mężczyzny, gdyż kilka lat wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym  również w stanie nietrzeźwości. 

Tymczasem na jednej z dróg w gminie Zalewo doszło do zdarzenia drogowego. W trakcie czynności okazało się, że 35-latek kierujący, samochodem ciężarowym przekroczył oś jezdni i doprowadził do bocznego zderzenia z autobusem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.  

Natomiast po godzinie 17:00 w Ząbrowie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach, a także skontrolowali stan trzeźwości. W tym przypadku okazało się, że 50-latek kierował jednośladem, mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.  

PAMIĘTAJMY!!!

 Nieodpowiedzialni kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy samochodów jak i rowerów mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:
·    zmniejsza szybkość reakcji
·    ogranicza pole widzenia
·    powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
 ·    powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
·    powoduje rozproszenie uwagi oraz senność. 

 

 

Powrót na górę strony