Dzięki czujności małoletnich świadków i reakcji dzielnicowych młody mężczyzna w kryzysie emocjonalnym został odnaleziony cały i zdrowy
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania pewnego 22-latka w kryzysie emocjonalnym. W odnalezieniu mężczyzny okazała się pomoc małoletnich świadków, a także spostrzegawczość dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Dzięki ich reakcji mieszkaniec powiatu iławskiego cały i zdrowy wrócił do zaniepokojonych najbliższych.
W poniedziałek (30.06.2025 r.) oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna mogący przebywać na terenie gminy Susz, może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Policjanci niepokojące informacje otrzymali od rodziny 22-latka. Natychmiast przystąpiono do poszukiwań mężczyzny. W jednostce ogłoszono alarm i do działań zaangażowano również przewodnika z psem z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, a także strażaków z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy z lądu i wody szukali młodego mężczyzny. Natomiast lasy wspólnie z funkcjonariuszami sprawdzali leśnicy z Nadleśnictwa Susz oraz Straży leśnej, którzy znają je najlepiej. Dzięki współpracy, a także zaangażowaniu mieszkańców gminy Susz 22-latek został odnaleziony cały i zdrowy. Jego odnalezienie było możliwe dzięki spostrzegawczości małych mieszkańców jednej z miejscowości, którzy wskazali miejsce, gdzie może przebywać zaginiony. Dlatego iławscy dzielnicowi, będąc na miejscu, natychmiast poszli we wskazanym kierunku i po kilku minutach odnaleźli mężczyznę. 22 – latek, cały i zdrowy został przekazany swoim najbliższym.
Nie obawiaj się poprosić o pomoc!
Pamiętaj, każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.
Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.
Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://stopdepresji.pl/
Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między nnymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/
Pomagamy i chronimy! Dołącz do nas!
Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to stały element policyjnej służby. Każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem mienia, zdrowia, czy życia innej osoby, to powód do dumy i motywacja do dalszej służby. Każdy kto pragnie czuć satysfakcje ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur.
Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html