Aktualności

"Trzeźwy poranek" okazał się nie do końca trzeźwy

Prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na myślenie kierowców. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykują życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewożą, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy, ostrzegamy, przypominamy o zagrożeniach i karach, a gdy to nie skutkuje, wyciągamy konsekwencje. Policjanci nie ustają w wysiłkach, by zapewnić porządek i bezpieczeństwo na drogach powiatu iławskiego.

W poniedziałek (26.05.2025 r.) od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie powiatu iławskiego kolejny raz badali stan trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze ustawiali punkty kontrolno-blokadowe. Jak się okazało, nadal niektórzy użytkownicy dróg  nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii, nie odstraszają ich również wysokie i surowe kary. Dzięki wykorzystaniu urządzeń alcoblow policjanci szybko i sprawnie przebadali wielu kierowców. W trakcie działań w sumie funkcjonariusze  iławskiego ruchu drogowego  skontrolowali 315 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich był pod wpływem alkoholu. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany na jednej z suskich ulic kilka minut przed godziną 6:00. W trakcie czynności okazało się, że 35 – latek kierował  ciężarowym fiatem, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Tymczasem drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany na terenie gminy Susz. Podczas czynności okazało się, że 38 – latek kierował rowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Jak dodają policjanci „Zawsze przypomnimy kierowcom, że jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są właśnie nietrzeźwi kierujący. Dlatego działania takie jak m.in.: ”Trzeźwy poranek” będą przeprowadzane regularnie, ponieważ należy uświadomić wszystkim kierującym, że prowadzenie pojazdu poprzedzone wypiciem alkoholu stwarza bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowców, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Powrót na górę strony