Polcijanci podsumowali ostatni weekend ferii
Policjanci podsumowali miniony weekend, podczas którego interweniowali 166 razy. Reagowali w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych, osób bezdomnych, zakłócających ciszę nocną czy popełniających wykroczenia i przestępstwa, w tym również w ruchu drogowym. W ten weekend na drogach powiatu iławskiego policjanci interweniowali 65 razy w tym pracowali na miejscu 7 kolizji i 1 wypadku drogowego. Niestety, w wyniku poniesionych w wypadku obrażeń kierujący zmarł. Zatrzymali również 4 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek (7.02.2025 r.) kilka minut po godzinie 12:00. W trakcie czynności okazało się, że 32 – latek kierował bmw nie posiadając do tego uprawnień a samochód nie miał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.
Tymczasem po 21:00 funkcjonariusze skontrolowali kierującego audi. Policjanci kiedy zauważyli kto prowadzi pojazd natychmiast go zatrzymali gdyż pamiętali, że mężczyzna miał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie czynności policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że 44 – latek kierował audi mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz cofnięte uprawnienia.
Natomiast kierującego renaultem policjanci nie tylko wylegitymowali, sprawdzili w policyjnych systemach czy skontrolowali stan trzeźwości, ale również poddali wstępnemu badaniu na zawartość narkotyków. Jak się okazało 19 – latek kierował pod ich wpływem. Od mężczyzny została również pobrana krew do badania. Funkcjonariusze skontrolowali również mężczyznę i samochód, którym się poruszał. W trakcie czynności ujawnili marihuanę u mieszkańca gminy Iława.
Kolejny kierujący został zatrzymany w sobotę (08.02.2025 r.) kilka minut przed godziną 8:00. Funkcjonariusze również wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że 49 – latek kierował fordem mając prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.
Do najtragiczniejszego zdarzenia drogowego podczas minionego weekendu doszło w sobotę kilka minut przed godziną 15:00. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalili na miejscu, że 47 – latek kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mieszkaniec Susza w skutek doznanych obrażeń zmarł.