Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących

Prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na myślenie kierowców. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykują życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewożą, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy, ostrzegamy, przypominamy o zagrożeniach i karach, a gdy to nie skutkuje, wyciągamy konsekwencje. Policjanci nie ustają w wysiłkach, by zapewnić porządek i bezpieczeństwo na drogach powiatu iławskiego.

W poniedziałek  (27.01.2025 r.) od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie powiatu iławskiego kolejny raz badali stan trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze ustawiali punkty kontrolno-blokadowe. Jak się okazało, nadal niektórzy użytkownicy dróg  nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii, nie odstraszają ich również wysokie i surowe kary. Dzięki wykorzystaniu urządzeń alcoblow policjanci szybko i sprawnie przebadali wielu kierowców. W trakcie działań w sumie funkcjonariusze iławskiego ruchu drogowego skontrolowali 442 kierujących pojazdami mechanicznymi. Okazało się, że trzech z nich było pod wpływem alkoholu.
Pierwszy mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic w Wikielcu kilka minut po godzinie 6:00. W trakcie czynności okazało się, że 63 – latek kierował hondą, mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejny kierujący został zatrzymany w Gromotach. 36 – latek kierował mercedesem, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali kierującego, który kierował skodą, mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Całej trójce policjanci zatrzymali prawo jazdy.
Natomiast w godzinach popołudniowych funkcjonariusze KP Susz zatrzymali nietrzeźwą 39 - letnią rowerzystkę, którą podróżowała jednośladem po jednej z suskich ulic pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 0,3 promila alkoholu, cyklistka za swoje postępowanie została ukarana mandatem w wysokości 1000 złotych.


Jak dodaje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Mirosław Kowalski:

„Zawsze przypominamy kierowcom, że jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są właśnie nietrzeźwi kierujący. Dlatego działania takie jak m.in.: ”Trzeźwy poranek” będą przeprowadzane regularnie, ponieważ należy uświadomić wszystkim kierującym, że prowadzenie pojazdu poprzedzone wypiciem alkoholu stwarza bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowców, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

  • Działania "Trzeźwy poranek"
  • Policjant badający trzeźwość zatrzymanego kierującego
Powrót na górę strony