Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - Przypominają Policjanci

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek rozmawiał z kierującym i poczuł od niego alkohol, o wszystkim poinformował policjantów. Mężczyzna miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie, kiedy skontrolowali go policjanci. To jeden z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych podczas minionej doby.

Dzięki informacji od świadka policjanci w środę (04.12.2024 r.) kilka minut po godzinie 17:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego oplem.  Zgłaszający oświadczył, że kiedy siedział w domu, do jego drzwi zapukał mężczyzna. Poprosił o pomoc w wyciągnięciu z rowu samochodu, którym się tam zakopał. Mieszkaniec gminy Iława od kierującego poczuł woń alkoholu, dlatego o wszystkim poinformował policjantów. W trakcie czynności okazało się, że 31 – latek kierował oplem, mając 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy mieszkańcowi powiatu ełckiego.

Natomiast policjanci z Lubawy jadąc jedna z dróg w gminie, zauważyli stojącego na poboczu vw z włączonym światłami awaryjnymi. Funkcjonariusze natychmiast się zatrzymali i podeszli do auta, aby zapytać się kierowcy czy nie potrzebuje pomocy. Kiedy otworzyli drzwi, od mężczyzny od razu wyczuli alkohol. Badanie wskazało, że 73 – latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również został zatrzymany w policyjnej celi. Funkcjonariusze mieszkańcowi gminy Susz także zatrzymali prawo jazdy.

Tymczasem w Jędrychowie podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli kierującą vw. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością 67 km/h. Funkcjonariusze wylegitymowali kierująca, sprawdzili w policyjnych systemach, a także skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że nie tylko przekroczenie prędkości 50 – latka miała na sumieniu. Jak ustalili policjanci, nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem. Oświadczyła funkcjonariuszom, że czeka na egzamin, a musiał pojechać samochodem.

PAMIĘTAJMY!!!

Nieodpowiedzialni kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy samochodów jak i rowerów mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:
·    zmniejsza szybkość reakcji
·    ogranicza pole widzenia
·    powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
·    powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
·    powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Powrót na górę strony