Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje wspólnie z policjantami i WOPR-owcami

„Bezpieczne wakacje”– to hasło, pod którym odbywają się spotkania dzieci i młodzieży z policjantami oraz ratownikami iławskiego WOPRu . Bo wszyscy wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i wyjazdów jednak zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których przypomnieli funkcjonariusze i ratownicy. Uczestnicy spotkań mogli również dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca policjanta, dlaczego kąpiemy się tylko na strzeżonych plażach oraz jak przygotować się do podróży.

Spotkania połączone z wspólną zabawą to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować będąc na wakacjach, odpoczywając u babci czy wyjeżdżając na wycieczkę. Policjanci z iławskiej komendy wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Musimy pamiętać, że wakacje  to czas odpoczynku i swobody, podczas którego również należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Informując, że bez względu na porę roku zawsze jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe ponieważ one informują nas jak mamy postępować. Prowadzący spotkania podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, informując jednocześnie, że odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze podczas spotkań omawiali również zasady bezpiecznego zachowania w domu czy na placu zabaw, uświadamiając  jednocześnie kto to jest osoba obca i co zrobić kiedy ktoś taki będzie ich zaczepiać na podwórku. Dzieci przypominają sobie jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez zwierzę i ćwicząc przybieranie postaw na tzw. „żółwia”. Omawiaj wspólnie z policjantami oraz ratownikami wakacyjne wyjazdy rozmawiając jak zadbać o bezpieczeństwo będąc nad wodą czy w górach.

Ratownicy Iławskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego opowiadają gdzie można się kąpać i jak należy robić to bezpiecznie, na co zwrócić uwagę kiedy pływamy na kajaku czy motorówce. Przypominając jednocześnie jak udzielić pomocy osobie tonącej i po co tyle sprzętu mają na swoim wyposażeniu.

Tego typu działania profilaktyczne umożliwiające bezpośredni dialog nie tylko z uczniami ale również z ich opiekunami. Jest  to również okazja na podniesienie swojej świadomości o konsekwencjach prawnych codziennego postępowania, a także możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Powrót na górę strony