Zatrzymali szukanych przez wymiar sprawiedliwości
Policjanci realizują wiele czynności zmierzających do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Często poszukiwani zostają zatrzymani przez dzielnicowych podczas obchodu rejonu służbowego lub podczas policyjnych interwencji. W ten sposób, w powiecie iławskim, za kratki trafiło trzech poszukiwanych a czwarta aby nie pójść do więzienia opłaciła zaległą grzywnę.
We wtorek (21.09.2023 r.) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, podczas czynności służbowych ustalili miejsce przebywania szukanego 46 – latka i natychmiast tam pojechali. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do więzienia gdzie spędzi 7 miesięcy za znęcanie się nad najbliższymi.
Natomiast szukana 72 – latka została zatrzymana w środę (20.09.2023 r.) w miejscu zamieszkania. Jak się okazało kobieta miała trafić do zakładu karnego na 2 dni bo nie opłaciła grzywny. Tym razem mieszkanka Iławy opłaciła zaległość po czym została zwolniona.
Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze w trakcie czynności służbowych ustalili miejsce przebywania szukanego 23 – latka. Okazało się, że mężczyzna znajdował się, w jednej z miejscowości w gminie Iława. Mężczyzna został zatrzymany i zawieziony do zakładu karnego gdzie spędzi 6 miesięcy za posiadanie narkotyków.
Natomiast kilka minut po godzinie 17:00 policjanci zatrzymali szukanego listem gończym 27 – latka. Funkcjonariusze od dłuższego czasu starali się ustalić miejsce pobytu mężczyzny rozpytywali rodzinę a także znajomych. Kiedy to okazało się, że mężczyzna może przebywać w jednym z domów w Iławie natychmiast tam pojechali. Funkcjonariusze zatrzymali 27 – latka i przetransportowali go do więzienia gdzie spędzi najbliższe 182 – dni za posiadanie i udzielanie środków odurzających. Jak się okazało mężczyzna bardzo wcześnie rano wychodził z domu i wracał późnym wieczorem, a kiedy był w domu nikomu nie otwierał drzwi.
Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.