Aktualności

Jeden jechał na tzw. "podwójnym gazie", drugi za szybko. Zostali zatrzymani

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie przeszkodziły 28-latkowi jeździć vw a wszystko to na oczach kierownika lokalnego posterunku policji. Natomiast w Nowej Wsi policjanci zatrzymali kierowcę, który na obowiązującej "czterdziestce" jechał oplem z prędkością 96 km/h.

Kierownik Posterunku Policji w Kisielicach będąc na urlopie podczas spaceru z rodziną zauważył kierującego, który miał problem z utrzymaniem samochodu na jednym pasie jezdni. Po chwili funkcjonariusz zorientował się, że jest to dobrze znany im z wcześniejszych interwencji 28 – latek. Policjant natychmiast o wszystkim poinformował swoich funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce i zatrzymali mieszkańca gminy Kisielice. W trakcie czynności wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając prawie 1,5 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze  samochód przekazali osobie wskazanej przez zatrzymanego a 28 – latka zwolnili po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast w Nowej Wsi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierujący nim 39 - latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej "czterdziestce" z prędkością 96 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz mieszkańca gminy Iława czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu iławskiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych.