Aktualności

Niebezpieczne zdarzenia drogowe z udziałem kierujących jednośladami

Mamy słoneczne lato, które sprzyja podróżom jednośladami. Policja apeluje do wszystkich kierujących samochodami, motocyklami czy też rowerami o rozwagę i stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Bo każda kolizja, wypadek to suma różnych zdarzeń a wielu z nich można byłoby uniknąć.

Lato powoduje, że na drogach naszego powiatu pojawia się dużo motocyklistów jak i rowerzystów. Kierujący samochodami czy też jednośladami nie zawsze stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego przez co  dochodzi do zdarzeń drogowych. Tak właśnie stało się wczoraj. Kilka minut po godzinie 15:00 w gminie Lubawa 37 – latka kierująca vw z drogą podporządkowaną nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu  motocyklem i doprowadziła do zderzenia między pojazdami. Kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala.

Tymczasem dziś kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Suszu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie wstępnie ustalili, że 76 -latek  kierujący renaultem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzystom i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Jeden z kierujących jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Przypominamy !!!

Motocykl jest pojazdem, który nie posiada pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem mogą skończyć się tragicznie.