Fałszywie oskarżyła. Usłyszała zarzut - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Fałszywie oskarżyła. Usłyszała zarzut

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 33-latce. Kobieta fałszywie oskarżyła znajomego o popełnieniu przestępstwa na jej osobie. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczyła przed sądem.

Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła kobieta. Oświadczyła, że jej znajomy zabrał jej znaczną gotówkę po czym pobił ją. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna ukradł kobiecie 2000 zł a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu pieniędzy ciągnął kobietę za włosy i bił pięściami po całym ciele doprowadzając ją do stanu bezbronności. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że nie do końca jest to prawda. Mężczyzna faktycznie pokłócił się ze swoją znajomą, troszkę się nawet poszarpali jednak  nie zabrał jej żadnych pieniędzy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33 – latce zarzutu dotyczącego fałszywego oskarżenia. Okazało się, że kobieta okłamała policjantów bo wiedziała, że rozbój to poważne przestępstwo i na pewno szybko przyjadą i zatrzymają jej znajomego.

Teraz mieszkanka Iławy ze swojego postępowania będzie tłumaczyła się przed sądem. Za fałszywe oskarżenie może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.