Aktualności

Zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących

Niestety wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych i bezmyślnych kierowców samochodów i rowerów, którzy jeżdżą za szybko bądź pojawiają się na drogach będąc pod wpływem alkoholu. Prawie każdego dnia policjanci poświęcają wiele pracy i energii na to, żeby skutecznie eliminować z dróg takie niebezpieczne osoby.

Wczoraj kilka minut przed godziną 19:00 policjanci podczas patrolu miasta i gminy Iława zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo. W trakcie czynności okazało się, że 36 – latek jechał samochodem mając prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem.  

Natomiast kilka minut po godzinie 19:00 w Rodzonym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierujący nim 49 -latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" z prędkością 112 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych