Iławscy policjanci brali udział w Mistrzostwach Służby Więziennej w Regatach Żeglarskich Iława- Siemiany 2019 r.

Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie wzięli udział w Regatach Żeglarskich Iława – Siemiany 2019 r., których organizatorami byli Dyrektor Zakładu Karnego w Iławie oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Iławie. O zwycięstwo w regatach rywalizowało 26 drużyn w tym 78 załogantów z całej Polski. Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Iławie zajęła XIII miejsce.

Zakończyły się  Mistrzostwa Służby Więziennej w regatach Żeglarskich Iława- Siemiany 2019 r., organizowane przez Dyrektora Zakładu Karnego w Iławie oraz  Zarząd Terenowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Iławie. Regaty odbyły  się na akwenie jeziora Jeziorak na jachtach typu Omega - załoga składała się ze sternika z uprawnieniami oraz dwóch załogantów. Bazą Mistrzostw był Ośrodek Wypoczynkowy i Marina w Siemianach koło Iławy

W zmaganiach udział wzięło 26 drużyn w tym 78 załogantów z całej Polski podzielonych na trzy floty. Po wylosowaniu flot, w dniu 20 maja rozpoczęły się biegi eliminacyjne, z których do ścisłego finału wchodziły po 3 najlepsze załogi. Warunki do wyścigów były bardzo różne od piękne słońca po silny wiatr. Jednak nie wszyscy poradzili sobie właśnie z wiatrem i w trakcie jednego z biegów eliminacyjnych doszło do  wywrotki. Dzięki sprawnemu działaniu Policji oraz Straży Pożarnej, które zabezpieczały zawody, nikomu nic się nie stało.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła załoga ze sternikiem Piotrem Bokotą, drugie miejsce ze swoją załogą zdobył sternik Grzegorz Rychlik. Trzecie miejsce przypadło załodze z Goleniowa ze sternikiem Michałem Łukasikiem. Natomiast 15 miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Iławie, w składzie: