Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas. O tym przekonała się mieszkanka Iławy

Zima, to pora roku kiedy wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób pieszych. Zmniejszona widoczność poprzez padający śnieg czy deszcz, szybko zapadający zmrok i zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być zaskoczeniem dla wielu pieszych jak i kierowców. Dlatego policjanci przypominają o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Wczoraj kilka minut po godz. 16:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 29 – latka kierująca skodą zbliżając się do prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych potrąciła piesza, która będąc już w połowie przejścia wyszła zza pojazdy oczekujące na podniesienie się zapór kolejowych. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W tym samym czasie w okolicach miejscowości Szymbark według wstępnych ustaleń policji 80 – latek kierujący samochodem osobowym seat z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala gdzie pozostał na obserwacji. 

Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności tych zdarzeń.

Przypominamy!

Do końca 2018r. na terenie powiatu iławskiego doszło do 1083 zdarzeń drogowych, w których zginęło 13 osób a  113 zostało rannych.

Kierowco - przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest często śliska. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu szczególnej ostrożności. Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy - Noś Odblaski. Niech elementy odblaskowe staną się częścią Twojej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie gdyż po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Przypominamy !!!

To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas.