Kierujmy się rozsądkiem. Apelują policjanci - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujmy się rozsądkiem. Apelują policjanci

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady. Zapomnieli również o niej pieszy oraz kierujący daewoo. 32 – latek szedł bez odblasków i nieprawidłową stroną przez co spowodował kolizję. Natomiast 35 – latek czołowo uderzył w autobus przewożący dzieci.

Do najpoważniej wyglądającego zdarzenia doszło kilka minut przed godzina 21:00.  Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o poważnym zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że  kierująca oplem na prostym odcinku drogi wykonała nagły manewr skrętu pojazdem na przeciwległy pas ruchu w celu uniknięcia najechania na pieszego idącego nieprawidłową stroną drogi i bez odblasków po czym wjechała do rowu.  Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 32 – latek za nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem. 

Natomiast gminie Zalewo 35 – latek kierujący daewoo nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru skrętu w lewo w skutek czego doprowadził do czołowego zderzenia ze stojącym na skrzyżowaniu autobusem przewożącym dzieci a świadkami tego zdarzenia był kierownik posterunku Policji w Zalewie oraz jeden z  funkcjonariuszy. Policjanci natychmiast udzielili pomocy uczestnikom zdarzenia. Na szczęście i w tym przypadku nikomu nic poważnego się nie stało.

Uczestniku Ruchu Drogowego!!! Nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób!!! kieruj się rozsądkiem