Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszli do jednostki policji skąd zostali odkonwojowani do więzienia

W ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wpadło kolejnych dwóch poszukiwanych. Mężczyźni szukani byli na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Dwóch mieszkańców powiatu iławskiego zostało już odkonwojowanych do więzienia.

Pierwszego z nich zatrzymali policjanci z Susza. Do komisariatu przyszedł znany im z wcześniejszych interwencji 28 – latek. Kiedy funkcjonariusze zobaczyli mężczyznę, który przybył do jednostki celem wykonania z nim czynności służbowych,  wiedzieli, że jest on poszukiwany ponieważ codziennie zapoznają się z listą osób poszukiwanych. Policjanci zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali  do zakładu karnego. 28 – latek spędzi tam najbliższy rok i 3 miesiące za kradzieże z włamaniem. 
 
Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z Kisielic po tym jak również przyszedł do jednostki policji. 20 – latek oświadczył funkcjonariuszom, że stawił się ponieważ dowiedział się, iż szukają go policjanci. Dodał, że na co dzień pracował w innym województwie i nie wiedział, że jest poszukiwany. Policjanci oświadczyli mu, że jest szukany do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże. Funkcjonariusze  zatrzymali 20 – latka i dodali, że najbliższe 42  dni spędzi w zakładzie karnym gdzie został już odkonwojowany.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.