Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują. Dostosujmy prędkość do warunków na drodze

W zimę często zmieniają się warunki atmosferyczne, które wpływają na pogorszenie warunków jazdy. Mgła, opady deszczu czy śniegu powodują, że nawierzchnia staje się śliska. W połączeniu z niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu może być przyczyną zdarzeń drogowych. Tak jak stało się również podczas wczorajszego dnia.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie apelują o ostrożność podczas podróży. Na drogach naszego powiatu jak i województwa bardzo dynamicznie zmieniają się  warunki atmosferyczne jeżeli dodamy do tego niedostosowanie prędkości o zdarzenie bardzo łatwo. O tym przekonało się wczoraj kilku kierujących.

Do  jednego ze zdarzeń doszło na drodze wojewódzkiej Iława – Susz. 48 – latka kierująca samochodem osobowy renault na oblodzonej nawierzchni jezdni nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem po czym najechała na przydrożne drzewo. Kierująca została przetransportowanych do szpitala ale na szczęście nic poważnego jej się nie stało.
Teraz policjanci dokładnie wyjaśnią dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy !!!

Rozsądek przede wszystkim. Pamiętajmy, że obecna aura a co za tym idzie padający śnieg lub deszcz a także pojawiające się jeszcze przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo  to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi.  Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale  poprzez przestrzeganie  zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne  zachowanie, a także  odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.