Policjanci podsumowali kolejny zimowy weekend - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali kolejny zimowy weekend

Kolejny zimowy weekend za nami. Policjanci w tym czasie wzywani byli 100 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 16. W tym czasie na drogach naszego powiatu odnotowano również 15 interwencji związanych z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali także jednego kierującego w stanie nietrzeźwości oraz jednego poszukiwanego.

Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend przeprowadzili 100 interwencji. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 16 interwencji domowych, po których w jednej rodzinie wszczęli procedurę Niebieskiej Karty.  

Funkcjonariusze zatrzymali również wielu nieodpowiedzialnych kierujących w tym jednego, który zdecydował się kierować swoimi pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tak właśnie postąpił 28 – latek, o którym policjantów poinformował świadek. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Dzięki informacji od świadka, który przekazał oficerowi dyżurnemu, która drogą jedzie prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali 28 – latka. Przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem osobowym renault mając 4 promile alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Lubawy jechał samochodem z pasażerką, która jak oświadczyła, nie zauważyła żeby syn był pod wpływem alkoholu.  Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 28 – latek już wkrótce odpowie przed sądem ze swojego  nieodpowiedzialnego zachowania.

Kolejn kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, po czym dachował. Na szczęście jemu oraz pasażerce nic poważnego się nie stało. 65 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Funkcjonariusze podczas minionego weekendu zatrzymali również jednego poszukiwanego ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości.

Mężczyzna został zatrzymany zaraz po otrzymaniu przez policjantów zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Funkcjonariusze znali 21 – latka z wcześniejszych interwencji ponieważ na mężczyznę trzy miesiące temu trafił do sądu akt oskarżenia po tym jak usłyszał 14 zarzutów m. in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego oraz zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Mężczyzna włamywał się do mieszkań jak i również na posesję w gminie Zalewo skąd kradł wartościowe przedmioty w tym również ciągniki, samochody czy ładowarkę JCB. Funkcjonariusze po otrzymaniu nakazu doprowadzenia 21 – latka pojechali do niego do domu gdzie zatrzymali mężczyznę. Policjanci odkonwojowali mężczyznę do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 2 lata.