Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowała swojego partnera. Prokurator zastosoał policyjny dozór

Policjanci zatrzymali 53-letkę mieszkańca Iławy, która znęcała się nad swoim partnerem. Kiedy kobieta będąc pod wpływem alkoholu wszczęła kolejną awanturę i uderzyła mężczyznę butelką w głowę ten zdecydował się wezwać na pomoc funkcjonariuszy. Wobec agresywnej 53-latki prokurator zastosował policyjny dozór połączony z nakazem powstrzymywania się od alkoholu.

Dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie Iławy. Przybyły na miejsce patrol policji ustalił, że 53 – latka zdenerwowała się na swojego partnera, który nie chciał dać jej papierosa po czym uderzyła go butelką w głowę. Następnie złapała nóż i zaczęła grozić mu również pozbawieniem życia. Dlatego mężczyzna postanowił wezwać na pomoc policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali agresywną 53 - latkę. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja. Kobieta często wszczynała awantury będąc pod wpływem alkoholu, wyganiała z domu, wyrzucała odzież i za nią szarpała popychała oraz uderzała rękoma swojego partnera. W związku z powyższym mieszkanka Iławy usłyszała zarzut. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór z obowiązkiem stawiennictwa raz w tygodniu w jednostce policji. Ponadto ma nakaz powstrzymywania się od alkoholu.  

53 – latka w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.