Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tylko jedna doba i 7 kolizji. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków ruchu

Jedna doba i na terenie powiatu iławskiego doszło do kolejnych 7 zdarzeń drogowych. Na szczęście w wyniku ich nikt poważnie nie został ranny. Piesza oraz kierowcy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostali ukarani mandatami. Policjanci przypominają dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

O tym najpoważniej wyglądającym oficer dyżurny został poinformowany ok. godz. 18:00. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że 46 – latka nie zachowała należytej ostrożności na oblodzonej i zaśnieżonej jezdni weszła wprost pod nadjeżdżającego vw transportera. Kobieta z obrażeniami ciała został przetransportowana do szpitala. Na szczęście okazało się, że nic poważnego się jej nie stało. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kobieta zasłoniła się ciemną parasolką kiedy wchodziła na przejście ze względu na mocno padający śnieg. 46 – latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana mandatem.

Natomiast 19 – latek kierując hondą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze  wyniku czego wpadł w poślizg zjechał na przeciwległy pas jezdni, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyźnie także na szczęście nic poważnego się nie stało.  

To tylko 2 z 7 zdarzeń drogowych do których doszło na terenie powiatu iławskiego podczas minionej doby.

Przypominamy !

Styczeń to czas kiedy zmniejszona jest widoczność i szybko zapada zmrok a opady dodatkowo utrudnia jazdę wszystkim kierowcom. Śnieg i deszcz, który pada powoduje, że nawierzchnia jest  śliska,  oblodzona, powodując jednocześnie  zmniejszoną  przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W połączeniu z prędkością nie dostosowaną na warunków panujących na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.