Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Dobrowolnie poddał się karze

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości. 53 – latek jechał motorowerem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyznę czeka kara grzywny, zapłaty na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 53 - latkowi.  Z ustaleń śledczych wynikało, że świadkowie zauważyli kierującego motorowerem, który jechał tzw. „wężykiem”. Mężczyźni podejrzewali, że może on być pod działaniem alkoholu. W związku z powyższym o zaistniałym fakcie poinformowali oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie po czym zatrzymali kierującego jednośladem. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia świadków. Okazało się, że 54 –latek kierował motorowerem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Motorower  przekazano trzeźwej osobie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.

Teraz czeka go kara grzywny w wysokości 2000 zł., zapłata świadczenia pieniężnego w kwocie 5000 na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz zakaz prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców