Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rażąco przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy na 3 miesiące

Iławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie  (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Tak właśnie dokument uprawniający do kierowania samochodem straciła wczoraj kierujący na terenie powiatu iławskiego. Podczas pomiaru prędkości w gminie Lubawa policjanci iławskiej  drogówki zatrzymali 32 – letnią mieszkankę Golubia-Dobrzynia, która kierując audi  jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 105  km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującym prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy !

Kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.