Pobił kobietę. Został aresztowany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił kobietę. Został aresztowany

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 52 – latka. Mężczyzna pobił kobietę, która pokłóciła się wcześniej z jego znajomą. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala. Kodeks karny to przestępstwo przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej jednostki policji został poinformowany o pobiciu kobiety. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności policjanci ustalili, że sprawca przyszedł ze swoją znajomą do mieszkania pokrzywdzonej. Między osobami doszło do nieporozumienia a kiedy zabrakło argumentów słownych mężczyzna uderzył z pięści w twarz pokrzywdzoną, po czym wyszedł ze swoja znajomą. Ranna kobieta została przetransportowana do szpitala gdzie jak się okazało doznała poważnych obrażeń głowy zagrażających jej życiu. Funkcjonariusze zatrzymali 52 – latka i osadzili w policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut a sąd zastosował, wobec mieszkańca Iławy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny art 156 § 1.mówi o tym, że ”Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.