Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

Policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. 45 – latek został już odkonwojowany na 6 miesięcy do zakładu karnego, 40 – latek spędzi tam 90 dni a 39 – latek opłacił zaległą grzywnę.

Zalewscy policjanci podczas wykonywania czynności służbowych ustalili, że busem jedną z dróg w gminie może jechać poszukiwany. Kiedy zauważyli opisywane auto zatrzymali je do kontroli drogowej. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz jego pasażera. Policjanci potwierdzili uzyskane informacje.  45 – letni pasażer okazało się, że jest poszukiwany przez iławski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali 45 – latka. Mężczyzna poszukiwany był na zarządzenie ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za uchylanie się od płacenia alimentów. Policjanci odkonwojowali już mieszkańca powiatu ostródzkiego do więzienia gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali funkcjonariusze w jego miejscu zamieszkania. Policjanci po otrzymaniu nakazu doprowadzenia do zakładu karnego pojechali sprawdzić mieszkanie 40 – latka. Okazało się, że mężczyzna był w domu. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Zalewo i odkonwojowali do więzienia. 40 – latek spędzi tam najbliższe 90 dnia za kradzież z włamaniem.

Natomiast iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im  39 - latka. Policjanci  pamiętali,  że mężczyzna jest poszukiwany ponieważ codziennie zapoznaje się z listą osób poszukiwanych. W związku z powyższym dzielnicowi wylegitymowali mężczyznę  oraz sprawdził w policyjnych systemach. Okazało się, że mieszkaniec  Iławy nie opłacił grzywny za kierowanie samochodem bez uprawnień. Po opłaceniu 39 – latek został zwolniony.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.