Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował vw w stanie nietrzeźwości. Dobrowolnie poddał się karze

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut kierowania vw w stanie nietrzeźwości. 35 – latek jechał samochodem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyznę czeka kara grzywny, zapłaty na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej, obciążenie kosztami sądowymi oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 35 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że funkcjonariusze  patrolując gminę Lubawa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach Funkcjonariusze skontrolowali również stan trzeźwości mężczyzny. W trakcie czynności okazało się, że 35 -latek kierował vw mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyznę oraz jego prawo jazdy.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi powiatu iławskiego, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.

Teraz czeka go kara grzywny w wysokości 2000 zł., zapłata świadczenia pieniężnego w kwocie 5000 na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej, zakaz prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat oraz  pokrycie kosztów sądowych.