Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali samochodami pod działaniem alkoholu. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszy 60-latek.. Mając 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzna jechał samochodem ciężarowym jedną z dróg w gminie Lubawa kiedy to został zatrzymany przez policjantów. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach porannych policjanci na terenie powiatu iławskiego kolejny raz badali stan trzeźwości kierowców. W godzinach od 6:00 do 9:00 rano funkcjonariusze ustawiali punkty kontrolno-blokadowe. Dzięki wykorzystaniu urządzeń alcoblow policjanci szybko i sprawnie przebadali wielu kierowców. W trakcie działań w sumie sprawdzono 734 kierujących pojazdami mechanicznymi. Okazało się, że jeden z kierujących  był nietrzeźwy. 47 – latka kierowała skodą mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Natomiast kilka godzin później przed godziną 13:00 lubawscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym daf. Policjanci sprawdzili go w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości.  Okazało się, że 60 – latek również kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Iławy jechał samochodem ciężarowym mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a samochód przekazali osobie przez niego wskazanej.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców