Rzucił w niemowlę kubkiem. Został aresztowany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucił w niemowlę kubkiem. Został aresztowany

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 28 – latka. Mężczyzna rzucił kubkiem ceramicznym w kierunku partnerki, która na ręku trzymała 7 miesięcznego chłopca. Dziecko z poważnymi obrażeniami głowy zostało przetransportowane do szpitala. Kodeks karny to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej jednostki policji został poinformowany o wypadku w jedny z mieszkań w Iławie. W trakcie czynności okazało się, że na 7 miesięcznego chłopca, który leżał w leżaczku spadł kubek powodując obrażenia głowy. Dziecko zostało zabrane do szpitala. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że nie był to wypadek. Ojciec chłopca podczas kłótni ze swoją partnerką rzucił w jej kierunku kubkiem, który uderzył w głowę dziecko, które ona trzymała na rękach. Chłopiec doznał poważnych obrażeń głowy zagrażających jego życiu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.  Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut a  sąd zastosował, wobec 28 – latka  tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny art 156 § 1.mówi o tym, że ”Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.