Policjanci podsumowali miniony weekend - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali miniony weekend

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podsumowali minione 72 godziny, podczas których interweniowali 127 razy. Były to najczęściej zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe których było 17 oraz kradzieże jak również zdarzenia drogowe. Interwencji dotyczących ruchu drogowego było natomiast 15.

Policjanci z powiatu iławskiego podczas  minionego weekendu  interweniowali 127  razy. Był to czas intensywnej pracy dla policjantów prewencji, funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podczas minionych 72 godzin podjęli 17 interwencji domowych, po których funkcjonariusze w jednej rodzinie wszczęli procedurę Niebieskiej Karty.

Mundurowi reagowali również wielokrotnie na zgłoszenia związane ze zdarzeniami drogowymi. Podczas minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu 12  kolizji drogowych. Do jednej z nich doszło na jednej z dróg wyjazdowych z Iławy. 54 – latka kierująca citroenem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kobieta za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem.

Natomiast w niedzielę kilka minut po godzinie 10:00  na jednym z lokalnych parkingów policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego.  Według wstępnych ustaleń policji 49 – latek kierujący oplem wykonując manewr cofania najechał na zaparkowanego vw. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 49 – latek kierował oplem mając 2,6 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali również po zdarzeniu drogowym. Jak ustalili policjanci 26 – latek kierujący seatem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 26 – latek kierował pojazdem mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Natomiast dziś rano funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali do kontroli drogowej kierującą skodą. Mundurowi sprawdzili kobietę w policyjnych systemach oraz skontrolowali jej stan trzeźwości. Okazało się, że 47 – latka kierowała pojazdem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.