Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skakał po audi i je uszkodził. Po 4 latach usłyszał zarzut

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 38 – latkowi. Mężczyzna skacząc po audi zniszczył jego pokrywę silnika. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 38 - latkowi.  Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca wszedł na zaparkowany na jednej z iławskich ulic samochód osobowy audi po czym zaczął po nim skakać uszkadzając pokrywę komory silnika. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego oraz przesłuchali świadków. Policjanci wykonali również oględziny i dokumentację fotograficzna uszkodzonego pojazdu. W trackie prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcą zniszczenia mienia jest 38 – latek. Mężczyzna jednak nie stawiał się na wezwania. W związku z powyższym zostało na niego wystawione zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu celem wykonania czynności prawnych. Po ponad 4 latach od zdarzenia 38 – latek usłyszał zarzut. Jak się okazało mężczyzna przebywał poza granicami naszego kraju. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Kodeks karny za zniszczenia mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Niemal codziennie funkcjonariusze iławskiej  komendy zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Są jednak i tacy poszukiwani, którzy chcieliby uniknąć spotkania z sędzią albo wymigać się od zapłacenia nałożonej grzywny a nawet więzienia. Osoby poszukiwane rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często zmieniają miejsca pobytu, wyjeżdżają za granicę aby  utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

O tym, ze każdy prędzej czy później będzie musiał odpowiedzieć za popełnione przestępstwa lub wykroczenia przekonał się również 38 – latek.