Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

Iławscy policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych, którzy nie chcieli stawić się sami do odbycia kary. Mężczyzna, który musi ponieść odpowiedzialność za popełnione czyny jest już w zakładzie karnym. Natomiast 15 – latek został odkonwojowany do Policyjnej Izby Dziecka skąd pojedzie do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Pierwszego z nich zatrzymali Lubawscy dzielnicowi w domu. Funkcjonariusze w celu zrealizowania nakazu wielokrotnie rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego. Sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać 44–latek. W trakcie czynności ustalili, że mężczyzna jest w domu i natychmiast pojechali pod wskazany adres. Mieszkaniec Lubawy był bardzo zdziwiony, kiedy zobaczy dzielnicowych. Oświadczyli mężczyźnie, że jest zatrzymany i zostanie odkonwojowany do zakładu karnego.  44–latek najbliższe 4 miesiące spędzi w więzieniu za niszczenie i usuwanie dokumentów.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci także w jego miejscu zamieszkania. Kiedy funkcjonariusze pojechali sprawdzić czy 15 – latek przebywa w domu rodzinnym okazało się, że chłopak jest w mieszkaniu. Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu iławskiego i przewieźli do Policyjnej Izby Dziecka skąd zostanie przekazany opiekunom z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.