Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

W ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wpadło kolejnych trzech poszukiwanych. Mężczyźni szukani byli na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Trzech mieszkańców powiatu iławskiego zostało już odkonwojowanych do więzienia.

Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań zatrzymali kolejnego poszukiwanego.  Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ustalili miejsce przebywanie  49 – latka. Policjanci sprawdzali różne adresy pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu iławskiego może obecnie przebywać w jednym z mieszkań na terenie gminy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdyż wiedzieli, że będzie tam tylko przez kilka najbliższych godzin. Funkcjonariusze potwierdzili uzyskane informację. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Okazało się, że 49 - latek bardzo wcześnie rano wychodził z domu i wracał późnym wieczorem. Mieszkaniec powiatu iławskiego został już odkonwojowany do zakładu karnego. 49 – latek spędzi  w więzieniu najbliższe 6 miesięcy za znęcanie się nad najbliższymi.  

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci po tym jak przyszedł do Posterunku Policji w Zalewie. 32 – latek oświadczył policjantom, że stawił się ponieważ dowiedział się, iż szukają go funkcjonariusze. Policjanci oświadczyli, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Funkcjonariusze  zatrzymali 32 – latka i oświadczyli mężczyźnie, że najbliższe 15  dni spędzi w zakładzie karnym gdzie został już odkonwojowany.

Tymczasem dziś rano iławscy policjanci podczas patrolu miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 56 – latka. Funkcjonariusze pamiętali, że na mężczyznę zostało wystawione zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy i odkonwojowali do zakładu karnego. 56 – latek spędzi tam najbliższe 15 dni.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.