Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wychodził wcześnie rano wracał późnym wieczorem. Zatrzymany kolejny poszukiwany

Policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejną osobę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. 31 – latek został już odkonwojowany na 15 dni do więzienia. Mieszkaniec powiatu iławskiego nie wykonał nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez sąd i dlatego została mu ona zamieniona na zastępczą karę pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań zatrzymali kolejnego poszukiwanego.  Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ustalili miejsce przebywanie  31 – latka. Policjanci sprawdzali różne adresy pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu iławskiego może obecnie przebywać w jednym z mieszkań na terenie Zalewa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdyż wiedzieli, że będzie tam tylko przez kilka najbliższych godzin.Funkcjonariusze potwierdzili uzyskane informację. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Okazało się, że 31 - latek bardzo wcześnie rano wychodził z domu i wracał późnym wieczorem. Mieszkaniec powiatu iławskiego został już odkonwojowany do zakładu karnego. 31 – latek spędzi  w więzieniu najbliższe 15 dni ponieważ nie wykonał nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez sąd za popełnione wykroczenia, która została mu zamieniona na zastępczą karę pozbawienia wolności.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.