Wyprzedzał na łuku. Spowodował wypadek - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzał na łuku. Spowodował wypadek

Jesień to czas kiedy szybko zapada zmrok a rano kiedy jedziemy do pracy jest jeszcze ciemno. Często pojawiają się mgły i pada deszcz powodując, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża a pojazd bardzo łatwo wpada w poślizg. Dodatkowo spadające z drzew liście wydłużają drogę hamowania.

O tym przekonali się wczoraj dwaj kierujący. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Iławie. Według wstępnych ustaleń policji  42 – latek kierujący renaultem na łuku drogo w lewo podjął manewr wyprzedzania w wyniku czego kierujący motorowerem jadący z przeciwnego kierunku ruchu w celu uniknięcia zderzenia doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Kierujący motorowerem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci będą ustalać dokładne okoliczności wypadku.

Przypominamy!

Tylko do końca września 2018 r. na terenie powiatu iławskiego doszło do 874 zdarzeń drogowych, w których zginęło 10 osób a  82 zostało rannych.

Rozsądek przede wszystkim. Pamiętajmy, że przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest często śliska a zmieniająca się pogoda poranna mgła, opady deszczu czy spadające na drogę liście powodując, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża a samochód bardzo łatwo wpada w poślizg i nietrudno o wypadek. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, motocyklem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo  to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi.  Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale  poprzez przestrzeganie  zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne  zachowanie, a także  odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.