Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Przypominają policjanci

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszy 53-latek.. Mając 1,4 promile alkoholu w organizmie mężczyzna jechał motorowerem jedną z dróg w Lubawie. Sprawca został zatrzymany przez świadków, którzy o zaistniałym fakcie poinformowali oficera dyżurnego. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci po zdarzeniu drogowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15:00 na jednej z ulic Lubawy. Świadkowie w pewnym momencie zauważyli kierującego motorowerem, który jechał tzw. „wężykiem”. Mężczyźni podejrzewali, że może on być pod działaniem alkoholu. W związku z powyższym o zaistniałym fakcie poinformowali oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie po czym zatrzymali kierującego jednośladem. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia świadków. Okazało się, że 54 –latek kierował motorowerem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Motorower  przekazano trzeźwej osobie. Kierowca w najbliższym czasie będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu pojazdem mechanicznym. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

O kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym policjanci uzyskali informację z iławskiego szpitala. W trakcie czynności wstępnie ustalili, że 11 – letni kierujący rowerem bez obowiązkowego oświetlenia a było już po godzinie 18:00,  jadąc nieprawidłową stroną jezdni doprowadził do bocznego zderzenia z 14 – latkiem kierującym motocyklem, który również nie posiadał oświetlenia, nie był dopuszczony do ruchu a kierowca nie posiadał wymaganych uprawnień. 11 – latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Teraz obaj młodzi kierujący ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców