Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali w stanie nietrzeźwości. Zostali zatrzymani

Policjanci z iławskiej jednostki wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko 33-latkowi. Mężczyzna kierował volvo mając 1,2 promila w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci po tym jak wywrócił się jadąc rowerem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 33-latkowi. Jak ustalili śledczy, kierujący volvo nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru  wyprzedzania i kiedy okazało się, że już jest wyprzedzany przez inny pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i zjechał z drogi.  Mężczyźnie  na szczęście nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 33 – latek kierował volvo mając 1,2 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie.  Teraz mieszkaniec powiatu iławskiego w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci na jednej z ulic w Iławie. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kierującym jednośladem, który wywrócił się. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie okazało się, że 54 – latek jechał rowerem mając 2,3 promila alkoholu. Mieszkaniec Iławy za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kierowco pamiętaj!!!

Za kierownicę wsiadaj  zawsze wypoczęty i trzeźwy. Jeśli masz wątpliwości czy możesz kierować pojazdem, informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku iławskiej komendy Policji.

Po nowelizacji przepisów policjant ma możliwość ukarania znajdującego się pod wpływem alkoholu rowerzystę  na miejscu interwencji. Jeśli funkcjonariusz uzna, że w danym przypadku nie trzeba orzekać zakazu prowadzenia pojazdów, może nałożyć na cyklistę mandat. Za wykroczenie polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) cyklista zapłaci od 300 do 500 złotych. Za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) – 500 złotych.