Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali pod działaniem alkoholu. Zostali zatrzymani

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dlatego kiedy świadek zauważył kierującego, który ruszył bmw z piskiem opon i podejrzewał, że może być pod działaniem alkoholu o wszystkim poinformował oficera dyżurnego. Okazało się, że 31 – latek kierował samochodem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierujący jeździł motorowerem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 15 – latek jechał rowerem mając 0,2 promila alkoholu.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie wczoraj postąpił 31– latek, o którym iławskich policjantów poinformował świadek. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Kiedy zauważyli opisywany pojazd, aby zatrzymać kierowcę włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna nie reagował, zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, którym okazał się 31 – latek. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach i skontrolowali jego stan trzeźwości. Funkcjonariusze ustalili, że kierował on samochodem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu iławskiego oraz jego pasażer zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Teraz mieszkaniec powiatu iławskiego ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Tymczasem w gminie Lubawa policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę po tym jak przewrócił się na swoim jednośladzie o czym funkcjonariuszy poinformował zaniepokojony świadek. Okazało się, że mieszkaniec gminy Lubawa kierował motorowerem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został przekazany osobie wskazanej przez zatrzymanego a 45 – latek został zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast na jednej z dróg w gminie Iława ok. godziny 18:00 policjanci iławskiego ruchu drogowego zatrzymali 15 – latka. Młody mieszkaniec powiatu iławskiego próbował oświetlić sobie drogę telefonem komórkowym kiedy został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 15 – latka. Chłopak kierował jednośladem znajdując się pod wpływem alkoholu. Teraz w najbliższy czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sadem rodzinnym i nieletnich.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.