Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechała za szybko. Będzie tłumaczyła się przed sądem

Pomimo wielu apeli i grożącej kary nadal odnotowujemy przypadki kierujących, którzy nie stosując się do podstawowych zasad ruchu drogowego ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy. Każdy nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących m.in. dozwolonej prędkości jazdy. Nadmierna prędkość pojazdów często pojawia się też w sygnałach społecznych przekazywanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednak nadal zdarzają się osoby, które pomimo wielu apeli oraz grożącej kary nadal nie stosują  się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Tak się stało na jednej z dróg w gminie Lubawa. Według wstępnych ustaleń policji 59 – latka  kierująca samochodem osobowym renault nie dostosowała prędkości do warunków ruchu  w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do bocznego zderzenia z wymijanym zespołem pojazdów ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą po czym zjechała na pobocze doprowadzając do wywrócenia pojazdu.

Przypominamy !                                                                      

Prędkość oraz zmieniające się warunki atmosferyczne w tym padający deszcz powodujący, że nawierzchnia jest śliska i zmniejsza się  przyczepności kół pojazdu podczas jazdy może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji